تبلیغات
برترین بازی های دنیا - قهرمان جدید سرزمین آلبیون

بین مطالب وب سایت جستجو کنید

همه با هم به سوی بازی های آینده

     

Fable جدید اینبار شاهد تغییرات اساسی ای نسبت به نسخه های قبلی است. دیگر خبری از سفرهای طولانی با پای پیاده همراه با سگ نیست. همچنین دیگر خبری از کنترلرهای استاندارد در این بازی نیست. در این بازی شما یک تجربه جدید را در دنیای Fable بدست می آورید. باز هم سرزمین آلبیون به دنبال قهرمانی است که بتواند پرده از اتفاقات اسرار آمیزی که در آن رخ داده، بردارد. بازی Fable: The Journey یکی دیگر از عنوان هایی خواهد بود که در سال 2012 راهی بازار می شود. اولین تغییر اساسی بازی این است که Fable جدید، تنها با Kinect قابل بازی است. بازی ای که به نظر می رسد بتواند خودش را به یکی از عناوین خوب این کنترلر حسی تبدیل کند.

همانند دمویی که در کنفرانس Microsoft به نمایش درآمد، سفر بازیکنان با راندن اسب آغاز می شود. بازیکنان اینبار بجای آنکه با پای پیاده سفر کنند، یک اسب و ارابه در اختیار دارند. تغییر هوشمندانه ای که در بازی صورت گرفته تا بازیکنان بتوانند به وسیله Kinect به راحتی به قسمت های مختلف بروند. بر خلاف سایر بازی های Kinect، در The Journey بازیکنان می توانند نشسته و با خیال راحت بازی را دنبال کنند. حتی خود بازی به بازیکن پیشنهاد می دهد که بسیار راحت بازی را انجام دهد.

Fable: The Journey می خواهد بازیکنان را به سراسر سرزمین البیون ببرد، پس بهتر است این عنوان را به صورتی بازی کنید که احساس راحتی بیشتری به شما دست بدهد. ایستادن الکی حرکت احمقانه ای است که اصلاً توصیه نمی شود. مسیرهایی که در بازی طی می کنید، از پیش مشخص شده اند، اما بازیکنان می توانند سرعت رسیدن به آن محل را خودشان تنظیم کنند. بازیکنان می توانند با حرکت شلاقی دست، به اسب سرعت بیشتری بدهند. در این بازی اسب همان کاری را می کند که سگ در Fableهای قبلی انجام می داد. اسب شما نقش یک همراه را هم در بازی ایفا می کند و به نوعی یار شما خواهد بود. خصوصیت های زیادی برای اسب شما در بازی طراحی شده اند.

او خسته می شود، زخمی می شود و در برخی قسمت ها از شما متنفر هم می شود. بر اساس گفته های پیتر مولینیو (Peter Molyneux) این بازی از تکنولوژی ای به نام Horse-Sweat Technology استفاده می کند که باعث می شود اسب در بازی خصوصیت های ویژه ای پیدا کند. همان طور که گفته شد، مسیرهای بازی از پیش مشخص شده اند، اما این موضوع دلیل نمی شود که شما نتوانید در طول مسیر کاری انجام دهید. زمانی که شما در حال سفر هستید، می توانید برای مدتی توقف کنید و در محیط اطراف کارهای مختلف انجام دهید.

در بازی قسمتی به نام Life Force قرار دارد که همان Experience Pointها هستند. برای اینکه در بازی قدرتمند شوید، باید قدرت بیشتری از طبیعت اطراف استخراج کنید، اما اگر در این کار زیاده روی کنید و طمع کار شوید، بازی شما را به یک انسان شیطان صفت تبدیل می کند. اگر شما فردی مهربان باشید، می توانید به میزان لازم Life Force از طبیعت بدست بیاورید و با اینکار همه خوشحال خواهند بود. افراط باعث می شود که شما به فردی بد ذات تبدیل شوید. شخصی که در اطرافش بدبختی، خشکسالی، کثافت و... قرار دارد. حال Fable جدید به شما حق انتخاب داده که به چه صورت در بازی پیشرفت کنید. سازندگان بازی اعلام کردند که می توان به وسیله دستور صوتی نیز اسب را کنترل کرد.

البته این موضوع چیزی است که در آینده به این بازی اضافه می شود و در نمایش های اولیه وجود نداشت. سازندگان اعلام کردند که برای فرمان دادن به اسب باید از صداهایی که در واقعیت برای کنترلش ایجاد می کنند، استفاده کرد. بازی Fable: The Journey چیزی فراتر از سفر با اسب به قسمت های مختلف است. در برخی از قسمت ها می توانید از اسب پیاده شوید و بخشی را پیاده طی کنید. زمانی که بازی به نبردها می رسد، اینجاست که قدرت های جادویی خودنمایی می کنند. می توانید به وسیله این جادوها به دشمنان حمله و آن ها را نابود کنید. با تکان دادن یک دست، می توانید یک نوع جادو اجرا کنید. با چرخاندن آن یک جادوی دیگر و با همکاری دو دست یک جادوی جدیدتر اجرا می شود.

تنوع اجرای جادوها بسیار زیاد است و هر کدام از آن ها در حالت های مختلف اجرا می شوند. اجرای جادوهایی که با دو دست اجرا می شوند، هیجان انگیزتر از سایر جادوها بود، چرا که کارهای بیشتری برای اجرای آن ها باید انجام می شد. حرکت سریع دست به جلو باعث می شود که جادوهای معمولی، اما سریع اجرا کنید. اما اگر همان جادو را با دو دست اجرا کنید، آن جادو قدرت بیشتری پیدا می کند. یکی دیگر از جادوها با چرخاندن دو دست به دور یکدیگر اجرا می شود. جادویی قرمز رنگ از این حرکت به وجود می آید که بسیار قدرتمند است.

آخرین کاری که می شد با جادوها انجام داد، ترکیب آن ها بود. با نزدیک کردن دست ها به یکدیگر می توان دو جادو را با هم ترکیب کرد. با این کار می توانید جادوها را به چیزهای دیگر تبدیل کنید که قدرت زیادی خواهند داشت. به طور مثال می توان با این کار، یک سپر دفاعی موقت درست کرد. حتی می توان جادو را به شکل یک نیزه درآورد و آن را پرتاب کرد. با توجه به قسمت های کوتاهی که از این بازی به نمایش درآمد، بازیکنان بخش های خوبی از این بازی را مشاهده کردند. بازی Fable: The Journey نسبت به نسخه های قبلی داستانی بسیار خطی دارد. منتظر اطلاعات بیشتر درباره این بازی می مانیم تا با این عنوان بیشتر آشنا بشویم.

به نظر شما بهترین شرکت بازی سازی کدام است
خوش اومدید. تو این وبلاگ اطلاعاتی راجع به بازی های آینده می تونین به دست بیارین در ضمن این سایت هر روز به روز میشه.امیدوارم اطلاعات خوبی به دست بیارین.

مدیر وب سایت : احمدرضا مستاجران
تمام حقوق این وب سایت متعلق به برترین بازی های دنیا می باشد   |   طراحی قالب : تم دیزاینر