تبلیغات
برترین بازی های دنیا - ASSASSINS CREED III

بین مطالب وب سایت جستجو کنید

همه با هم به سوی بازی های آینده

     

بازی طی سال های 1753 تا 1783 روایت می شود. این یعنی یک جهش زمانی چشم گیر و هزاران اختراع بزرگ و دوره جدیدی از تاریخ که نه تنها ریسک بزرگی است (چون با فن بیس خوب و وفاداری که سری داشته، پذیرش یک دوره زمانی جدید برای طرفداران نسخه های قبلی آسان نخواهد بود)، اشاره به مهم ترین نقطه تاریخی کشوری دارد که منبع اصلی پولسازی هر بازی در دنیاست. رنسانس که پیش زمینه داستانی 3 نسخه قبلی بوده حالا با ماسکی جدیدتر نمایان می شود. انقلاب آمریکا گرچه تفاوت های اساسی با رنسانس دارد ولی از دیدگاه اجتماعی-سیاسی، تقریباً یک نئو رنسانس است. این تئوری های مندرآوردی شخص نویسنده مطلب حاضر، اگر با اخبار پیرامون بازی که حکایت از ادعا های سازندگان بابت اطمینانشان از بستر تاریخی و مکانی جدید دارد ترکیب شود، احتمالاً امیدوار کننده است.

از اتزیو آدیتوره و الطایر خاطرات خوب و جاودانه ای در قلب بازیبازان و طرفداران این سری نقش بسته. حالا یوبی سافت شخصیت جدیدی رو کرده که احتمالاً برای طرفدارانش یکی از مهمترین تغییرات خواهد بود. شخصیت اصلی بازی که با نام Connor شناخته می شود، پدری انگلیسی و مادری بومی (اهل Mohawk) دارد. Connor پسریست شجاع که بعد از هم پیمان شدن پدرش با دولت انگلیس علیه او موضع می گیرد و همزمان، رگه هایی از شروع انقلاب به چشم می خورد. کشمکشی شخصی و ملی که یوبی برای بازی جدیدش در نظر گرفته.

بازی در دو لوکیشن اصلی جریان خواهد داشت. دو شهر مهم نیمه دوم قرن 18 آمریکا که آتش رهایی از استعمار در آن ها شعله ور شد. اولی نیویورک و دیگری بوستون. بد نیست نگاهی به این دو شهر و اتفاقات پیرامون آن در این بازی بپردازیم.

بوستون: اولویت این شهر بر اساس حروف الفبا (در هر دو زبان!) نیست. بوستون به واقع تا به الان و اطلاعاتی که از بازی داریم مهمترین شهر ACIII خواهد بود. البته این انتخاب دور از ذهن هم نیست، چرا که مورخان و علاقمندان به تاریخ آمریکا حتماً میزان اهمیت این شهر را درک کرده اند. بوستون احتمالاً مهم ترین دوران تاریخ حیاتش را در این برهه می گذراند. اینجا چندتا از مهم ترین اتفاقات شهر بوستون را که مصادف با دوران انقلاب آمریکا هست بررسی می کنیم.

Boston Massacre: پنج مارس 1770 نظامیان بریتانیا در پی اعتراضات مردم 6 غیر نظامی را کشتند که خشم مردم آمریکا را برانگیخت.

Boston Tea Party: شانزده دسامبر 1774 در پی اعتراض بازرگانان به مالیات رخ داد. عده زیادی از فروشندگان چای معتقد بودند چون نماینده ای در مجلس ندارند نباید مالیاتی به این سنگینی را تحمل کنند. همچنین عده از معترضان مخفیانه چای های دولتی را به دریا ریختند. بعد از این قیام، دولت بریتانیا قوانین تحمل ناپذیر را وضع کرد. 5 قانون طاقت فرصا که یکی از اصلی ترین دلایل شورش مردم و انقلاب علیه دولت بریتانیا شد.

Battle of Bunker Hill: هجده جولای 1775 طی مبارزات طولانی مدت Siege of Boston، یکی از جنگ های اولیه و سخت دوران انقلاب بود و به افتخار جنگجوی شجاع، بانکر هیل به این اسم شناخته شد.

اتفاقات ریز و درشت دیگری هم در این برهه در بوستون رخ داد (مثل Midnight Ride پل ریور و ...) و البته همگی آتش انقلاب را شعله ور کردند. با اطلاع از این مستندات تاریخی که همگی در بازی هم تایید شده احتمالاً میزان اهمیت بوستون در بازی تبیین شده باشد. حالا دومین شهر بازی، یعنی نیویورک، هم نه به اندازه بوستون ولی تا حدی اتفاقات مهم در خود جای داده.

آتش سوزی بزرگ نیویورک: شب 21 سپتامبر 1776 آتش سوزی بسیار بزرگی رخ داد و ربعی از نیویورک زیر تازیانه های بی رحم آتش سوخت. عده زیادی بی خانمان شدند و عده ای هم خانواده خود را از دست دادند. این فاجعه تا مدت ها ادامه داشت و باعث شد بدترین کابوس برای این شهر محبوب و بزرگ رخ دهد. هنوز تشخیص داده نشده که آیا آتش سوزی عمدی بوده یا نه ولی یکی از بدترین اتفاقات این شهر به همراه لیستی از حادثه های خوب و بد داستان بازی کنونی را تشکیل می دهند.
حضور افراد مهمی در بازی تایید شده:

بنجامین فرانکلین: یکی از پایه های انقلاب. یک روزنامه نگار و نویسنده و یک هنرمند که مهم ترین اتفاقات زندگی اش شکل دادن به ساختار اجتماعی و سیاسی 13 ایالت به دست آمده بعد از انقلاب بود و احتمالاً جایگزین صرف داوینچی بازی های قبلی نخواهد بود و نقش های بیشتری در شکل دهی به فرم جامعه خواهد داشت.

چارلز لی: از جرج واشنگتن که به عنوان دوست در بازی حضور خواهد داشت و بنیانگذار آمریکای جدید بود بگذریم به چارلز لی می رسیم که بسیاری از کارشناسان و مورخان او را برجسته تر، باهوش تر و کار آمد تر از رقیبش (واشنگتن) می دانند و خیلی ها معتقد بودند بهتر است او سرکار باشد. او انسانی پول دوست بود که میلی به از جان گذشتگی و ول کردن زمین های گرانقیمت انگلیسیش نداشت، در نهایت اسیر شد و اطلاعات مهمی از دولت و سپاه آمریکا در اختیار دشمن قرار داد که در پایان گرچه آمریکایی ها را با دشواری های بیشتری جهت رسیدن به هدفشان روبرو کرد ولی در نتیجه پایانی کمترین اثری نداشت. چارلز لی نقش نامعلومی در بازی دارد اما احتمال رفتارهای خصمانه ای هم از او داشته باشید.

به نظر شما بهترین شرکت بازی سازی کدام است
خوش اومدید. تو این وبلاگ اطلاعاتی راجع به بازی های آینده می تونین به دست بیارین در ضمن این سایت هر روز به روز میشه.امیدوارم اطلاعات خوبی به دست بیارین.

مدیر وب سایت : احمدرضا مستاجران
تمام حقوق این وب سایت متعلق به برترین بازی های دنیا می باشد   |   طراحی قالب : تم دیزاینر